Afrikaanse Percussie

Interesse? Neem contact op of login
Afrikaanse Percussie
Samba Salad
Aanbieder
Samba Salad
Uitvoerder
-
Disciplines
Cultureel Erfgoed / Muziek
Leerjaar
5 / 6 / 7 / 8
Gemeenten
Alle gemeenten
Soort activiteit
Workshop

Omschrijving

Energiek, leerzaam en enthousiasmerend zijn de kernwoorden voor deze
workshop. De leerlingen spelen en werken aan een arrangement waarin ook
de Afrikaanse cultuur, taal en zang (Swahili) een belangrijke rol vervullen.

Door een laagdrempelige opbouw, worden de ritmes op een speelse, eenvoudige en duidelijke manier aangeleerd. De leerlingen zijn op gehoor al snel in staat de aangeboden ritmes te spelen. Herman Link van Samba Salad laat verschillende ritmes horen en laat de kinderen deze naspelen en legt uit hoe verschillende muzikale partijen in elkaar passen en uiteindelijk vormt zich een swingend percussie orkest.

Het geluid van de prachtige Afrikaanse Djembe's, Doundouns en Shekere's vibreert door het hele lijf en dat is de juiste manier om deze muziek te leren kennen. In de drie groepen instrumenten worden verschillende partijen aangeleerd en vervolgens door elkaar heen gespeeld, de ritmes en worden onderbroken door breaks in de ritme patronen. Herman weet zelfs ruimte te maken voor individuele talenten met geïmproviseerde solo's of door de kinderen zelfbedachte variaties te laten spelen.

Herman geeft een erg goede en afwisselende les. Het uur vloog om! En jammer dat het om was... Een aanrader! Marianne Ottervanger, BS de Kennemerpoort, Alkmaar

Leuke les met uitdaging. Kinderen hebben het erg leuk gehad. Iris Hunneman,BS de Koolvlet, Langedijk

Leerdoel

Leren muziek spelen, samenwerken en naar elkaar luisteren.

Eigenschappen

Onderwijstype
PO en SO
Duur
60 minuten
Min aantal leerlingen
15
Max aantal leerlingen
31
Min aantal groepen
1
Max aantal groepen
4
Locatie
Speellokaal Kinderen zitten op banken of stoelen in een halve kring. Leeg klaslokaal of speel- en gymzaal. Het liefst max. 3 workshops op een dag, als meer workshops gewenst zijn, tijdschema in overleg.

Kosten

Basis prijs Alle gemeenten (p.g.)
€ 180,00

Ontvang 20% korting!

Bij een bestelling van 2 of meer groepen

Beschikbaarheid 2023/2024

  • Hele schooljaar

Beschikbaarheid 2024/2025

  • Hele schooljaar

Kenmerken

Disciplines
Cultureel Erfgoed / Muziek
Kerndoelen
54 / 56 / 57
21ste eeuwse vaardigheden
Creatief denken
Stichting Leerplan Ontwikkeling
Waarnemen / Onderzoeken
Cultuur in de spiegel
Onderwerp
muziek
Medium
Lichaam / Voorwerpen
Vaardigheden
Waarnemen / Verbeelden

Waarderingen

Gemiddelde na 2 waarderingen

Afrikaans trommelen, zingen en bodypercussie

Herman geeft een erg goede en afwisselende les. Het uur vloog om! En jammer dat het om was... Een aanrader!

Afrikaanse Percussie

Leuke les met uitdaging. Kinderen hebben het erg leuk gehad.

Iris Hünneman

Iris Hünneman

Koolvlet